Dite zadarsko

Školski list " Dite zadarsko"

Projekt je započeo 1997. godine i realiziran je kroz devetnaest  brojeva školskog lista, čija priprema traje kontinuirano tijekom godine , a list izlazi jednom godišnje .

Ciljevi projekta :

- priprema i tisak novog broja

- razvoj kulture izražavanja i poticanje slobode govora

- razvoj senzibiliteta za objektivno iznošenje informacija

- promicanje ljudskih prava te posebno prava djeteta -razvijanje kritičkog mišljenja

- poticanje učeničkog aktivnog istraživanja

- unapređenje kvalitete odgojno-obrazovnog djelovanja škole u lokalnoj sredini , kao i obrazovnog sustava u cjelini

Sadrzaji aktivnosti :

a ) grupe novinara aktivno istražuju teme koje kroz list predstavljaju, poštujući slobodan izbor tema u skladu s dječjim interesima, djeca slobodno izražavaju stavove , mišljenja i kroz svoje djelovanje uključuju suradnike i sugovornika iz različitih područja.

b) informatička grupa vrši unos tekstova, prijelom stranica, pripremu i skeniranje fotografija

c) likovna radionica priprema ilustracije, stripove, likovne radove te osmišljava grafički izgled naslovnica

d) grupa za strane jezike priprema stranice kroz koje predstavlja odabrane teme na stranim jezicima .

Vrednovanje projekta: u proteklih petnaest godina izlaženja “ Dite zadarsko “ je izgradilo prepoznatljiv identitet u gradskoj sredini i postao priznati školski list i na državnoj razini , osvojivši najveća priznanja u području dječjeg novinarstva (diplome na državnim susretima Lidrano).

Naslovnice

Prelistajte školski list

Dite zadarsko

2018./2019.