2. c razredo obilježio maškare u školskoj knjižnici

2. c razred s učiteljicom Gordanom Šarić u školskoj je knjižnici obilježio posljednji dan maškara nizom recitacija i igrokaza. Djeca su pokazala kroz pjesmu i ples svoje vještine i akrobacije, te su izradili su maske.

Valentinovo u školskoj knjižnici

Učenici 2.d  razreda u školskoj su knjižnici obilježili  Dan zaljubljenih Valentinovo. Cilj ovakovog nastavnog dana bio je upoznati učenike s danom sv. Valentina, naučiti prepoznati i uzvraćati ljubav, razumjeti poruke ljubavi te razvijati pozitivne osobine prema obitelji i prijateljima.
Učenici su proveli anketu među svojim ukućanima na temu Što je ljubav, izrađivali plakate i istraživali zanimljivosti o sv. Valentinu, dramatizirali igrokaze. Učiteljica Marijana Šarić pripremila je glazbenu radionicu nakon koje su se učenici i likovno izrazili.

Međunarodni dan školskih knjižnica

Učenici 1.d razreda sa svojom učiteljicom Katarinom Markulin i knjižničarkom Dijanom Ljutić obilježili su Međunarodni dan školskih knjižnica u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. U tome im je pomogao miš Repomir  Sitnica. Veseli prvašići rado su lutkama uprizorili  tekst  književnice Nade Iveljić, Miš u školskoj knjižnici. Kroz edukativni kviz ponovili su znanja o knjižnici, načinu posuđivanja knjiga i važnosti čitanja a za  sve miševe u školskoj knjižnici izrađivali su slovarice i slikovnice.

"Zadar čita"

I ove  godine naša školska knjižnica popratila je manifestaciju " Zadar čita" s ciljem promicanja kulture čitanja.Središnja ovogodišnja zajednička tema manifestacije je KAVA. Knjižničarke  s profesoricom Pestić i učenicima 6.e osmislile su radionicu pod nazivom "Šalica kave" iz Cankareva djela "Istina i ljubav".

Djeca su se uključila u interpretaciju po grupama,slobodno iznosila argumente i mišljenja o tezi nakon nakon pročitane crtice.

ŠALICA KAVE- srce je pravedan sudac i ne poznaje sitnice.

Lovrakovi dani

Učenici 4. e razreda sa svojom učiteljicom Katarinom Markulin i knjižničarkom Dianom Ljutić obilježili su godišnjicu rođenja  Mate Lovraka radionicom u školskoj knjižnici. Kroz edukativne kvizove učenici su pokazali i obnovili znanja o najpoznatijim dječjim romanima ovog poznatog književnika. Motivirani učenici nastavili su s  radom na lektirnom djelu „Družba  Pere Kvržice“ a svoje literarne i likovne uratke izložili su na panou školske knjižnice.

Valentinovo u školskoj knjižnici

Učenici 1. c razreda sa svojom su učiteljicom Gordanom, knjižničarkom Dijanom i Tomislavom obilježili Valentinovo u školskoj knjižnici. Mališani su nizali recitacije, pjesmice i igrokaze na temu LJUBAVI, zapjevali nekoliko pjesama i zaplesali uz svima poznatu pjesmicu Nije lako bubamarcu. Razmišljali su o ljubavi, izradili srca od papira, napisali što je za njih ljubav.

Mjesec hrvatske knjige 2015.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2015. knjižničarka Diana Ljutić u suradnji s učiteljicom Tanom Vulić i učenicima 4. d razreda održala je radionicu na temu "Domaći" iz bajkovite priče Ivane Brlić Mažuranić "Šuma Striborova".Učenici su tehnikom drvenog ugljena ilustrirali likove, a nakon obavljenog zadatka radovima ukrasili knjižnični pano.

Knjižnica pripovjedaonica

Učenici 2.c i 4.c razreda sa svojim su učiteljicama Ernom Kvartuč i Sandrom Tomić kroz školsku godinu 2014. /2015.ostvarili projekt "Knjižnica pripovjedaonica" s ciljem potaknuti učenike na različite ideje u procesu iskustvenog učenja, stjecanje stvaralačkog iskustva, poticanje mašte i kreativnosti, uživanje u čitanju i ljubavi prema knjizi.

Priloženi dokumenti:
projekt pripovjedaonica.pptx

Zadar čita 2015.

Povodom obilježavanja projekta Zadra čita 2015. Učenici 2.c i 4.c i njihove učiteljice Erna Kvartuč i Sandra Tomić u školskoj knjižnici imali su sat hrvatskog jezika pod nazivom Čarobno putovanje s Ozom. Učenici su jedni drugima čitali,prepričavali, a zatim u grupama izradili sliko priču, izmišljali novi kraj bajke i uživali u lutkarsko scenskoj igri Čarobnjak iz Oza.

Valentinovo u školskoj knjižnici

Učenici 4.c, učiteljica Sandra Tomić i knjižničarka Diana Ljutić zajedno su osmislili dan pjesništva povodom Valentinova. Čitali su  poeziju za djecu Zvonimira Baloga“ Ljubav za početnike“, interpretirala u grupama zadane pjesme, ilustrirala i pisala svoje pjesme i izreke.

Učenici i učiteljice su pokazali kako  se na zabavan način može osmisliti sat hrvatskog jezika i razvijati ljubav prema knjigama i čitanju.

Dan otvorenih vrata

U sklopu Dana otvorenih vrata knjižničarka Diana Ljutić ugostila je 3.a razred i njihovu učiteljicu Hildu Ćurjurić Žagar.

Interpretirajući lektirno djelo Čudnovate zgode šegrta Hlapića razgovarali su o dobrim djelima koje su učinili likovi ovog dječjeg romana, a nakon toga slijedila je izrada slikovnice.

Mjesec hrvatske knjige 2014.

Mjesec hrvatske knjige 2014. održava se od 15. listopada do 15. studenoga 2014. godine.

Središnji programi Mjeseca hrvatske knjige 2014. uključuju Nacionalni kviz za poticanje čitanja Ljubav za početnike, tradicionalnu zajedničku manifestaciju poticanja čitanja, natječaj za najbolju ljubavnu kratku priču na temu Neispričane ljubavi te obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica.

Radovi učenika 3. d razreda povodom  Mjeseca hrvatske knjige

U sklopu projekta i mjeseca knjige učenice 4.c razreda sudjelovali su na prezentaciji Kako je nastala knjiga u školskoj knjižnici koju su pripremile knjižničarka Diana Ljutić i učiteljica Sandra Tomić.

Kroz povijest nastanka knjige knjžničarka i učiteljica  motivirale su djecu  da se prisjete svojih prvih pročitanih knjiga,te im naglasile važnost čitanja knjiga kao preduvjet za razvoj mašte i bogatsvo rječnika.

Djeca su sudjelovala  u raspravi  Intrnet ili knjiga?!

Na kraju su im knjižničarka Diana i učiteljica Sandra pročitale  nekoliko poznatih bajki.

Ovaj mjesec: 2064
Osnovna škola Šimuna Kožičića Benje u Zadru / Asje Petričić 7, HR-23000 Zadar / www.os-skbenje-zd.skole.hr / ured@os-skbenje-zd.skole.hr